New Artist – wystawa w Boomer Gallery, London Bridge / 5 VIII 2022

MULTIKULTUROWO, MULTIKOLOROWO, PIĘKNIE – Z MOIMI OBRAZAMI W LONDYNIE

„In this very moment in our society everything moves really fast, time doesn’t seem sufficient anymore, artists seem to find their path much harder, the ongoing changes create a need for a continuous state of Transcendence and this reflects in contemporary art.”

Londyn – lubię do niego wracać. Gdyby ktoś mi jeszcze niedawno powiedział, że przyjadę tu, żeby pokazać własne prace na wystawie w tak wyjątkowych okolicznościach, nie uwierzyłabym.

I nie tylko cały Londyn, ale samo centrum, symbol – Tower Bridge, wymarzona lokalizacja z niedużą galerią – architektonicznym cudeńkiem niczym perełka w angielskiej koronie, sprawiła, że wernisaż otwierający wystawę i artystyczna celebracja tego wydarzenia zapisały się w pamięci jako niezwykłe, przesiąknięte pięknem i głębią perspektywy doświadczenie z pogranicza inside&outside dosłownie i w przenośni.

„What’s the contemporary art about?” “Who’s the new artist”? Mam już swoje odpowiedzi.

Cieszę się, bo obrazy, które zostały wybrane na wystawę reprezentują – każdy z osobna – różne kierunki mojej artystycznej ekspresji, co utwierdza mnie w poczuciu, że może nie muszę jej sztucznie ograniczać.

Londyn kojarzy mi się z różnorodnością i kolorowością, podobnie jak wystawa „New Artist”. Z tym wracam – poczuciem większej swobody z różnorodnością i różnokolorowością własną. A obrazy pakują się do nowego domu w Anglii – niech im tam będzie dobrze z kimś i komuś z nimi.